Říjen 2011

Proč vlastně tento blog?

28. října 2011 v 23:00 | Lučii |  ze života jednoho vola
Nesnáším úvodní články, tak aspoň toto, z mého minulého blogu...

Vždycky, když si založím blog, tak si řeknu, k čemu mi to vlastně bude. Píšu sem asi tak týden a pak se na to prostě vykašlu. Přidávám jen obrázky, fotky, písničky a články tak o třech větách, prostě moje puberťácké výkyvy. Když jsem ve škole seděla ve studovně, zabořená do svých myšlenek, tak mě napadlo, proč mě to vlastně nebaví. Čas mám. Dokážu sedět u PC klidně celej den, ikdyž se tím nerada chlubím. Tak jsem přemýšlela dál a pak mi to došlo.
Může za to Facebook. Teda ne přímo ta sociální síť, ale JÁ na něm. Od tý doby, co jsem si ho založila, tak mi začal regenerovat mozek. Ale špatnou cestou. Pamatuji si, na můj první měsíc na Facebooku - samé hry. Po druhém už to semnou šlo z kopce a po půl roce jsem byla závislák. Hodně hnusnej závislák.
Přes Facebook jsem poznala hodně lidí, kámošů, to musím uznat. Kvůli tomu jsem také začala chodit trošku ven, buď si jít pokecat s kámoši a nebo si očistit myšlenky od pár lidí.... ale já chci chtěla stop! Zrušit Facebook bych nezvládla, říkala jsem si. A je to pravda. Došla mi totiž ještě jedna věc. Já nejsem závislá na internetu jako takovým. Jsem závislá na těch lidech v něm. A proto jsem proseděla tolik minut, hodin, dní, týdnů u Facebooku. Všichni tam byli. Psali si semnou a já se necítila sama. Ale sama jsem byla.
Nejvtipnější na tom je, že vy vlastně nepoznáte, že jste sami. Facebook vám vsugeruje do hlavy, jak jste populární, oblíbení, když máte miliony přátel a s každým si píšete. Pravdou je, že jen sedíte na prdeli, neschopni vstát. Proto vám radím, ikdyž je to těžké - nebuďte jak já, užívejte života!
Toto je článek z mého bývalého blogu, po ktérém jsem se přesunula sem. Doufám, že mi to tu dlouho vydrží a že aspoň těch pár stálých návštěvníků získám.