tři věci co mě serou na antivegetariánech

6. dubna 2012 v 13:49 | krysiik
Neříkám, že znám osobně nějakýho úplně mega anti, ale přece jen na internetu je takových "inviduí" spousty.

1) Jeden vegetarián nic nezmůže. To by se dalo brát i jako pravda, ale neříkejte mi, že na světě je jen jeden vegetarián (když nemyslím lidi v Africe, kde nemají co jíst)? A pokud nebudete jen tak do vzduchu vykřikovat, že vegetariánství je oukej a radši se zapojíte do nějaké petice na pomoc zvířat, něco ovlivnit byste měli. Je potřeba také si uvědomit, že ve většině (asi těch lepších) případů nejde o samotné pojídání masa, ale i o něco navíc. Třeba o způsob života lidí, ale i zvířat.

2) Maso jedí lidé už od úplného začátku. I zvířata. Ano, ano, ano, máte pravdu! Jenže viděli jste někdy lva (nebo jakékoliv jiné masožravé zvíře), jak si svojí kořist drží v klícce (doslova) 1x1m a po pár dnech, kdy už si myslí, že je kořist dost vykrmená a šťavnatá, ji pověsí vzhůru nohama a upálí? Ano, vím, že tohle se dělá "jen" v některých případech u prasat, ale sejde na tom? Viděli jste jak žijí ty slepice? Nejenže mají malý prostor, ale "farmáři", co se o ně "starají" (hahaha, dobrej vtip), je ještě flákají nějakou kovovou (?) tyčí. Vždyť ty zvířata nespatří v životě trávu. A neříkejte mi, že to bylo u našich předků stejné.

3) Vegetariáni mě nutí nejíst maso. Nevím, jak je to u ostatních, ale já tuhle větu přímo nesnášim. Maso nejím už docela dlouhou dobu a mezitím jsem ani jednou nepoužila (ani nepoužiju) větu, kterou bych nutila "normálního" masožravce k vegetariánství. Ani žádný známý vegetarián. Každej má svůj mozek, ne? (I když v téhle době... no nevím, nevím...)

Jenže ono ani v těch buřtech, párkách, klobásách a podobně brzy žádné maso nebude. Už teď je to samá mouka. Ale stejně ty zvířata mučit budou.
Jo a v celym článku najdete takové.... jak to říct... No prostě hnusné, kruté, brutální a debilní video. Jen pro silnější povahy.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 inter-slawia inter-slawia | Web | 6. dubna 2012 v 14:00 | Reagovat

ja vegetárianov nepoznám možno jednu čo hovorila že je ale nemyslím že by bola :D ...

2 Eloush Prdloush I. Eloush Prdloush I. | E-mail | Web | 6. dubna 2012 v 14:44 | Reagovat

To bylo něco, o čem jsem se v článku nezmínila - o lidech jako o všežravcích.
I já si myslím, že to tak je a neměla bych nic proti masu ani vlastně proti zabíjení zvířat, kdyby je však netýrali a nezabíjeli tak trýznivými a nehumáními způsoby. Je to opravdu hrozné.
Ale sama jsem už přišla na to, že nemá cenu být k něčemu PROTI. Je lepší být vždy PRO. Proto už nepodepisuji žádné petice PROTI, ale hledám jiné alternativy. Jednou z nich bylo i právě halfíctví.

3 Tabitha ren Moore Tabitha ren Moore | Web | 6. dubna 2012 v 15:03 | Reagovat

Osobně jsem nikdy nepotkala vegetariána, co by svůj způsob stravy někomu cpal, jak mi někdo tvrdí. Spíš naopak,do mě lidi ryrý, proč nejím tohle a že nic nezmůžu a že jsem jen vybíravá, kurňa, i kdyby já jim nic necpu, proč oni mě ano? Člověk jí maso odkaživa a vegetariánstí je prý nepřirozené. Aby byl člověk přirozený masožravec, jak se mnoho lidí ohání tím, že i lidi v době kamenné jedli maso- museli by ho lidé jist zase syrové, v době ledové si neandrtálec jen těžko udělal řízek.Navíc, co se chování ke zvířatům týče, nejen že je to hnus, ale kuřata na farmách jsou tak přecpaná steroidy, že výzmumy potvrdily, že spíš uškodí a to maso je tím pádem znehodnocené, tak co je lepší? Já, jako vegetarián  aspoň vím, co jím, u masových výrobků jeden nikdy neví.Ale je to každého věc, i kdybych kvůli tomu měla chcípnout, nehodlám uznávat lidi, co se do mě naváží jen proto, že nejím maso a že jich je, místo toho, avy si hleděli svého...

4 inteligetni inteligetni | 6. dubna 2012 v 20:21 | Reagovat

hele jako sorry ale do kurat nic takovyho necpou a jestli si myslis ze jo, tak se akorat ztrapnujes, protoze o tom nic nevis!!!

5 mynameisbee mynameisbee | E-mail | Web | 8. dubna 2012 v 19:14 | Reagovat

Já sice maso jím ale proti vegetariánům nic nenamítám !!! Snad největší blbost co jsem , kdy slyšela je , že vegetariáni nutí lidi nejíst maso jinak souhlasím !

6 hogreta hogreta | E-mail | Web | 19. dubna 2012 v 21:58 | Reagovat

Tady je problémem jiná věc. Tím, že nejíš maso paradoxně přispíváš k tomu, aby ho výrobci zlevňovali. Jenomže když má někdo menší příjem, musí mít i menší výdej. Takže výsledek? Čím méně lidí kupuje maso, v tím horších podmínkách zvířata žijí. Jasné jako facka. Mnohem více by si pro ně udělala, kdyby jsi kupovala kvalitní biomaso z volných chovů. Pokud by výrobci tohoto masa dostávali více peněz, mohli by ovládnout český trh. Výrobci masa z klecových odchovů by tím dostávali méně peněz a postupně by museli z klecí odstupovat a nahradit je volnými výběhy. Museli by se přizpůsobit. A tak to má být, ne?

Ono je dost naivní si myslet, že když lidé nebudou jíst maso, tak že se přestanou zabíjet zvířata. Ono je to totiž právě naopak - protože výrobci nebudou mít takový příjem, budou muset zmenšovat náklady a zvířat paradoxně zabijí mnohem více, aby mohli snížit cenu a tím by jejich maso kupovalo více lidí.

Také jsem pro to, aby měla zvířata lepší podmínky k žití, ale přesně proto nejsem vegetarián. Vybírám kvalitní, dražší maso, dražší vajíčka, dražší mléčné výrobky. Vybírám maso z volných odchovů. A čím více bude lidí, co budou kupovat kvalitní maso, tím méně budou zvířata trpět. Ale pokud se k tomu svět postaví tak, že jedna polovina lidstva bude kupovat maso z klecových odchovů a druhá polovina nebude jíst maso vůbec, budou na tom zvířata ještě mnohem hůře, než jsou.

Lidi, přestaňte být konečně "PROTI" všemu a něco začněte dělat něco pro věc. Takhle je to se vším. Nebojuje se pro zdraví, bojuje se proti rakovině. Nebojuje se pro mír, bojuje se proti válce. Nebojuje se za lásku, bojuje se proti nenávisti. Výsledek? Nemoci, války, nenávist. Teprve až lidstvo pochopí, že boj "proti" je naprosto zbytečný, tak tento svět ovládne harmonie. Teprve pak budeme moci žít v souladu s přírodou a zvířaty. Začněme konečně bojovat "PRO"! Buď pro volné výběhy, buď pro kvalitní biomaso. Buď pro humání utrácení zvířat na maso, buď pro dobré podmínky zvířat k žití. Teprve až začneme bojovat "PRO", tak teprve máme možnost něčeho dosáhnout... Do té doby můžeme jen planě kecat, jako to dělali lidé před námi.

7 hogreta hogreta | E-mail | Web | 19. dubna 2012 v 22:23 | Reagovat

[6]: Jo a ještě tak mimochodem - nemám nic proti vegetariánům, je to jejich volba. Ale mám něco proti matkám, které trpí vegetariánství svých malých dětí. Ty už jsi dost stará na to, aby sis sama dokázala nahradit chybějící bílkoviny něčím jiným (sójou, tofu, luštěninami, ...). Ale co mě dokáže vytočit, jsou matky, které svým dětem dají k obědu jednou suchý brambor, podruhé suchou rýži, protože jejich dítě si duplo, že nebude jíst maso:-O. Každý vegetarián musí vědět, že bílkoviny jsou důležité (a je vlastně jedno, jestli jsou živočišného původu nebo rostlinného) - a všichni ví, že bílkoviny jsou pro vývoj nezbytné. Proto mi opravdu vadí matky, které své děti vedou k vegetariánství bez toho, aniž by vegetariánskou stravu zvládaly (tedy je přecpávají sacharidy a tuky, bílkoviny skoro nedostávají). Pak vyrůstají děti s poruchami krvetvorby, se špatnou imunitou, s anorexií, s obezitou, s problémy s plodností, bez svalové tkáně a zborcenou páteří. Malé dítě je prostě ještě dítě, které neví, jaké může mít špatná výživa následky. Ale jeho matka (popř. otec) by už mohla mít rozum. To je tak všechno, co proti vegetariánům mám:-D. Takže vlastně nic nemám proti vegetariánům jako takovým, protože je to jejich volba - pokud tím negativně neovlivňují své okolí (například právě rodinu a své děti). Jen si myslím, že nejíst maso kvůli toho, aby se zamezilo týrání zvířat, je bezúčelné - ale to už jsem popsala v prvním komentáři:). Ale z druhé strany jsou lidé, kteří maso nejí prostě kvůli toho, že jim nedělá dobře, že je zahleňuje a že jim nechutná - a pokud ho správně nahrazují rostlinnými bílkovinami, pak v takovém stravování nevidím nejmenší problém, je to čistě jejich volba:).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama